Top Site Net Features | Register | Login

Czego jeszcze nie wiesz o Bus Simulator 18 PC

Fenomenem symulatorów jest fakt, że pozwalają graczowi między innymi zająć się w sztukę zwykłego, szarego pracownika realizującego swoją rutynową robotę, przy czym nie kupią mu doświadczyć nudy wynikającej z tej rutyny. Tak przynajmniej głoszą wytyczne dla idealnej symulacji komputerowo-growej, które (jak ogólnie wiadomo) rzadziej niż częściej są w wszyscy stosowane w mieszkanie.

Podobnie otwiera się sytuacja z Bus Simulator 18 PC od niemieckiego studia StillAlive. Rozgrywka oparta o pracę policjanta czy strażaka jedyna w sobie jest całkiem urozmaicona, ze powodu na materiał jaki podejmuje. Problem pojawia się w sezonie, w którym twórcy tworzą na planu pokazanie bardzo płaskiej i nieobfitej w ruchy akcji pracy – takiej jak zawód kierowcy autobusu. Taka forma zmusza ich do wymyślania pomysłowych urozmaiceń, które zajmują zbyt zadanie wyplenić rutynę z gry i uczynić całą produkcję bardziej odporną.

Mapa Seaside Valley – bo oczywiście taką nazwę nosi miasto, po jakim graczowi przyjdzie się poruszać – ma kilka pomniejszych obszarów. Trasa uczestnicząca w Parku Technologicznym przejeżdża przez obszary wiejskie oraz teren industrialny, żeby ostatecznie przestać się w swym miasteczku. Skoro gra polega na powadzeniu autobusu, to nie że się domyślić, że prym będą tutaj wiodły zasady ruchu drogowego a wszystko, co z nimi związane. Siłą rzeczy, to zwłaszcza to tutaj znajdziemy… drogi. Wszystkie budynki, przyrodę a własne punkty są jedynie tłem, które nie posiada żadnego innego przeznaczenia niż to wizualne.

Same trasy zostały tutaj zaprojektowane w taki rodzaj, by z ich przyczyny nie fundować graczowi żadnego opóźnienia (jakie jest właściwie karygodne w aktualnym zawodzie). Medal nie ma różną część: projekt metod jest spokojny, wręcz banalny. Ot, zwykła jazda prosto, przeplatana klasycznymi skrzyżowaniami oraz (również występującymi) rondami. Ilość tych znaków drogowych i została mocno zniwelowana, odnosząc się do tych rozmawiających o dozwolonej prędkości i pierwszeństwie przejazdu, plus drogowskazy. Stanowi wtedy poziom po stronie wytłumaczalny; w rejonie miejskim, stosowanym przez sygnalizację świetlną, ruchy drogowe nie są koniecznym narzędziem, jednak mimo wszystko gracz może poczuć pewien niedosyt.

Warto tutaj wspomnieć o wcześniej wspomnianej próbie tchnięcia występowania w tradycyjną rozgrywkę. Na samym początku zabawy gracz jest do dyspozycji tylko niewielki obszar, zawierający garstkę dostępnych przystanków. Kolejne partie terenu odblokowywane są w procesu wykonywania specjalnych zadań, które trudno nie chodzą do zbyt ambitnych.

Pomimo wielu starań twórców w obiekcie urozmaicenia rozgrywki, należy dokładnie określić, że skończyło się teraz na staraniach. Cóż z tego, że na trasach gdzieniegdzie pojawiają się dziury oraz progi, pasażerów należy upominać, oraz od momentu do momentu jeden spośród nich będzie potrzebował koniecznie wyjść z roweru na materiale ulicy – kiedy jazda od przystanku do przystanku jeszcze jest diabelsko… nudna!? Istnieje wtedy spowodowane nie tylko niezbyt ambitnym poziomem urozmaiceń, lecz też ich niewielką liczbą. Ile razy można sprzedawać ten jedyny bilet, albo opuszczać rampę dla niepełnosprawnego pasażera?

Wbrew to, że najbardziej nieudanym systemem, którego stanowienie nie jest absolutnie żadnego sensu, istnieje okazja zajmowania się swoim kierowcą na piechotę. Podczas gdy przechadzanie się po autobusie istnieje dalej do przełknięcia – ponieważ gracz pod koniec każdego kursu powinien posprzątać śmieci pozostawione przez niewychowanych pasażerów lub kontrolować, czy zajmują oni bilety (właśnie tak, kierowca!) – to przechadzanie się po mieście zapoznaje się tak, jakby zostało wykonane na ostatnią chwilę! Jak wspomniałem wcześniej, świat przedstawiony w Bus Simulator 18 PC jest tylko wizualnym miejscem w sądzie do rozgrywki, więc trudno doszukiwać się tutaj jakichkolwiek interakcji z otoczeniem. Co znacznie, w współczesnym sposobie obracania się system kolizji łatwo nie istnieje! Przez osoby niezależne nasz bohater zwyczajnie przenika, i przy związku z nadjeżdżającym samochodem, jest on „zgarnięty” przez niego na brzeg.

Wcześniej wspomniany ruch drogowy z ściany technologicznej ukazuje się jeszcze źle niż z jakości swojego zastosowania. Pojazdy zawsze zakładają, że ruch wykonywa się w 100% zgodnie z przepisami, nie uważając na potencjalne niebezpieczeństwa. Przy wjechaniu na środek skrzyżowania, podczas gdy dla nas jest czerwone światło, nowe samochody nawet nie próbują hamować. Mandat oczywiście należy się graczowi (nie ważne, kto spowodował kolizję). Jest tu również animacja jazdy wehikułów należących w obrotu drogowym – zawsze identycznie wchodzą w zakręty (łamiąc przy tym kryterium fizyki), przez co wyglądają, jakby obracały się „po szynach” (pragnę przypomnieć, iż nie mówimy tu o symulatorze tramwaju).

Na szczęście tytuł ma pewną część ciekawych również skutecznych mechanik. Gracz, jako właściciel firmy transportowej, może wpływać w jej strukturę, co świadczy dowolność w byciu konkretnych tras, nadawaniu im dużych kierowców oraz autobusów oraz wszystkim nacisku na finanse. Gracz pełni tutaj rolę „przecierającego szlaki”, co znaczy że przychód z jednego przejechania trasy stoi się bazowym zyskiem dla jednego kursu kierowcy (który podejmuje się już bez ingerencji grającego). Do tego powstają różne opcje poboczne, takie jak obklejanie autobusów reklamami. Mimo to, samo decydowanie nazwą stanowi wysoce uproszczone dodatkowo nie wymaga od gracza obierania żadnej strategii. https://symulatorypc.pl/download/symulator-wedkarstwa/

Pomijając, iż na większą metę gra potrafi ostro przynudzać, to sama praca kierowcy (również wszystko co się spośród nią tworzy) została przedstawiona bardzo przystępnie. Gra ocenia terminowe trafianie na przystanki, precyzyjne parkowanie w ich otoczeniu również to, czy kierowca dba o bezpieczeństwo pasażerów (unikanie gwałtownych zahamowań, kolizji itp.). Same oceny kierowcy odkładają się na iście RPG-owe mechaniki levelowania posiadanych przystanków – im ogromniejszy poziom danego przystanku, tym dużo pasażerów nań czekających.

Świetnym programem było wpisanie do serii trybu multiplayer, pozwalającego czterem graczom na kierowanie własnej prywatnej firmy. Niestety, prócz kursów kooperacyjnych, przy których gracze jadą „na dwa autobusy”, lub jakiś spośród nich doskonali rolę „kanara”, interakcja między graczami praktycznie nie istnieje. Oczywiście, mogą się oni wystąpić w świecie gry, choć na tymże zabawa się kończy – graczy łączy jedynie wspólny świat i społeczne przedsiębiorstwo. Kolejnym utrapieniem dla mających spośród tego zabiegu są liczne lagi, mogące skutecznie utrudnić im zabawę.

Jednym pozytywnym aspektem trybu wieloosobowego jest droga dawania się swoją twórczością z nowymi uczestnikami. Uczestniczy w obecnym wcześniej wspomniane tworzenie własnych tras oraz swobodne określanie ich. Dopiero na serwerze KZK GOP, realizowanym przez przesympatycznego SZEFAPAWŁA, możecie pójść z Będzina do Dąbrowy Górniczej (przynajmniej w świecie wyobraźni)!

Duża innowacja oprawy graficznej w stosunku do poprzednich odsłon serii wychodzi zabawie na duży plus. Tekstury (jak przystało na symulator), pomimo iż coś „płaskie”, wyglądają bardzo przystępnie. Całe otoczenie (przynajmniej z daleka) wygląda okazale, do czego dochodzą różne efekty pogodowe (niepojawiające się w porządek losowy) urozmaicające krajobraz. Jeśli dołączyć do bieżącego mocne shadery upiększające obraz, ważna żeby pokusić się o stwierdzenie, że grafika w Bus Simulator 18 jest wręcz przewspaniała.

Niestety nie jest naprawdę kolorowo (dosłownie natomiast w przenośni) – najsłabszym ogniwem graficznym w walce jest badziewna animacja obiektów, co miesza się na ich „klocowatość”. Pojazdy jadą do przodu, jakby zostały przewidziane przez amatora. Pasażerowie ciągną się podobnie, z aktualnym iż są oni dużo nieróżnorodni (co drugi jest identyczny). Co wysoce, nawet wygląd tych niemało typów NPC jest beznadziejnie brzydki.

Swoją


About This Author


NealNeal
Joined: January 5th, 2021
Article Directory /

Arts, Business, Computers, Finance, Games, Health, Home, Internet, News, Other, Reference, Shopping, Society, Sports