Top Site Net Features | Register | Login

Czego jeszcze nie wiesz o Farm Expert 2017

Lubię gry o tematyce niezwiązanej z moim zawodem. A wy? O co ja pytam, oczywiście, że właśnie! Widać po statystykach sprzedaży również wielkości graczy online w łatwych na Steam tego modelu pozycjach. Kto nie chciałby zarządzać siłami ratunkowymi czy pobawić się w dzielnego drwala z popularnymi maszynami? Nie potrafiąc się kompletnie na samochodach, zagrywać się Car Mechanic Simulator? Oddałem ponad trzydzieści godzin ze swojego życia poprzedniej produkcji PlayWay i ładnie się przy tym grał. Konkurencja dla Farming Simulator 17 (niekwestionowanego numeru 1) oraz inne tytuły naśladujące tematy produkcyjne, nie są złymi grami. Jest zatem interesująca alternatywa dla mordowania ludzi w Overwatch – zamienić się w jasnego farmera oraz poznawać jego wyjątkowe pola. Co może przejść źle? Wykazuje się, że wszystko…

Muszę przyznać – na papierze Farm Expert 2017 wygląda obiecująco. Twórcy zapowiadali sporo nowości, nawet takich, których nie zobaczymy u popularniejszej (i trudno lepszej) konkurencji. Pełen rynek maszyn, dużo oferty ich formy, aż po absolutną nowość w tego gatunku grach – dowolne deformowanie terenu prze gracza również późniejsze utrudnienia z tym powiązane. Dajmy do bieżącego znakomite oraz zróżnicowane mapy, zatrzęsienie punktów usługowych, mnogość zbóż oraz roślin uprawnych oraz ponad setkę autoryzowanych pojazdów od największych producentów bliskich czasów. Jest z czego wybierać oraz czym chodzić.

Wszystko co wysoce wymieniłem, jeśli była wtedy popularna produkcja, zaliczylibyście do plusów. Niestety, PlayWay nieumiejętnie rozdysponował własnymi sposobami i kupiliśmy (bezpośrednio z mostu, oraz co!) niezłego gniota. Kolejna pozycja, która nie jest czym się wybić na zbycie, nijaka i strasznie niedopracowana. Otwarty świat i dużo wersje toż nie jest że najlepsze połączenie. http://www.symulatorfarmy.eu/

By nie rozwodzić się zbytnio, w późniejszych etapach tej dobrej recenzji tego cudownego produktu, zacznę z najdłuższego braku w wszystkiej grze. Jeśli miał go narysować, więc nie zmieściłby się na stronę A3.

Gra, praktycznie non stop wysypuje się błędami do pulpitu. Szlag mnie trafiał podczas każdej przerwanej czynności, która korzystała wzbogacić moje gospodarstwo! Pół biedy, gdy crash był znaczenie podczas zbierania plonów czy podróże do sklepu. Drogą przez mękę, niemożliwą wręcz, było ukończenie samouczków, bez jakich nie wiedziałem co, jak, gdzie i dlaczego. Jeśli dostawałbym złotówkę, za każdego crasha – być by mnie istniałoby na ostatniego iPhone 7 albo Ps4 Pro i TV 4k.

Nawet jak zatrzymywała się troszkę bardziej stabilna po dziesiątym z poziomu restarcie, autora nie poddawali się w walce i uczyli na stół kolejne problemy. Nie raz, nie dwa, musiałem jakiś samouczek zaczynać z początku, bo któryś z checkpointów nie działał lub nie zaliczyłem wykonanego zadania (wcale nie z mojej winy – gra miewa nastroje oraz indywidualna z siebie nie zalicza. Czemu? Bowiem tak!). Nic w takiej sytuacji pokazać się nie można, a samą nagrodą są niekończące się pokłady frustracji.

Chciałbym móc powiedzieć: „Merytoryka samouczków nie jest najkrótsza”, ale z napotkanymi w nich problemami, zmieniam obraz na „skopane po całości”. Rozumiem – FE2017 potrafi istnieć dedykowana do totalnie nieświadomych otaczającego ich świata graczy, którzy sięgną po nią w zakładzie. O czym on poleca? Już idę z rozwiązaniami. Faktem są rozległe opowieści na startu każdego poradnika, mówiące o tym, że po zasianiu trzeba skosić zborze, i nadal je sprzedać. Każde zdanie wyświetla się nam na monitorze w dosyć irytującym tempie a nie ma okazje przewinięcia tekstu. Musimy liczyć również czytać, jak niezmiernie istotne jest przekopanie pola przed zasianiem roślin. Przy następnej sprowadzającej się okazji, gra przypomina nam o aktualnym, jak znaczące jest przekopanie pola przed zasianiem. I jeszcze. I znowu. I jeszcze. Naprawdę, nie ważna było obecnego wyjaśnić w czystszy a niezwykle atrakcyjni do ekranu, sposób?

Na szczęście ogarnięcie każdego nie było aż tak uciążliwe jak twierdził również łatwo dałem sobie koniec z ukończeniem samouczków. Przeniosłem się do konkretnej gry – trybu swobodnego.

Gdzie sporo czasu spędzimy na farmie? Wiadomo, że w polu, prowadząc ciągnik, traktor etc. Arsenał pojazdów pokazuje się całkiem nieźle. Jest nic różnych, licencjonowanych maszyn, odwzorowanych +/- zupełnie (nie jestem ekspertem, ale obrazy w google mi pomagają).

Nie potrzebował być nudny, ale tytuł Naczelnego Marudy w Redakcji zobowiązuje. Nie zamierzam pojęcia, kiedy można było skopać tak ważną sytuację jak fizyka pojazdów. Powodowanie ich przystępuję do najgorszych przyjemności, jakich sprawdził w sztuce. Produkcje słabszej części konkurencji nie odbiegają z tego zbyt mocno, lecz to, co tutaj się dzieje, przeczy jakimkolwiek prawom fizyki.

Jesteśmy pijanym rolnikiem. A choć potrafimy się tak czuć. Nie zamierza, nie odda się, koniec, kropka, możliwości by jeździć prosto. Pojazdy są naszym przeżyciem i odkładają się o niebędące krawędzie tekstur. Lub pewnie jego Najświętobliwsza Makaronowatość wykorzystuje naszych możliwości, aby im w tymże umożliwiać? Fikołki, skakanie, dostawanie się pod ziemię, drifty, teleportacje – twórcy zadbali o naszą rozrywkę, wprowadzając najnowsze zdobycze technologiczne w ich pracy. Robi to przekomicznie, kiedy jedziemy z wszą naczepą ziarna oraz szybko! BUM! Nasz traktor wykonuje podwójnego backflipa także ostatnie nie o 360º, jednak o 720º! Staruszek Tony zabiera się, gdy widzi punktacje za te triki, a pracodawcy z NFS krzyczą z przyjemności, postrzegając jak spektakularnie bierzemy zakręty. Perełką istnieje przecież klej do ziarna – super glue lub jakaś kosmiczna technologia klejów – podczas wykonywania prac ładunek nawet nie drgnie. Chyle czoła!

Gdy już wyjdziemy na miejsce, żeby wsiąść do pojazdu, dzieją się rzeczy niestworzone. Nie całkowicie, że wykonywa z pierwszej osoby wygląda totalnie paskudnie (o aktualnym zbyt kilkę), to również cały świat rządzi się nam pod nogami. Więc idziemy, a kamera lata. Góra, dół, góra, w przepis, góra, dół, w lewo, w dół, w sąd. Spróbujcie pobiegać. Więc jest jazda.

Nie żartuję, odechce wam się pieszego podróżowania po kilku chwilach ganiania na miejscu. Nie rozumiem, może wykonujemy farmerem bez kolan? To by nawet pasowało. Po chwili biegania robiło mi się niedobrze, postanowiłem więc poskakać. W wielu atrakcjach istnieje naprawdę, że szybciej skaczemy niż biegniemy. Tutaj… Cóż – zostałem włożony w dobre zdumienie i wyprowadzony z braku. Jak tylko naciśniemy spacje, zwalniamy jakbyśmy chodzili na wyprostowanych nogach. Sami spróbujcie przebiec kawałek z swymi nogami i skoczyć. Kolejna osoba bez kolan!

Gdy już o celi i skakaniu, obecnie będzie trochę o świetnej grafice oraz najnowszych efektach specjalnych łatwych w Farm Expert 2017 (Czemu 17? co jest szkodliwego 2016?!). Gdy się pewnie domyślacie, cała otoczka wizualno-dźwiękowa mieszka na takim samym poziomie, jak reszta produkcji. Zasięg rysowania to znana kpina z perspektyw dzisiejszych komputerów. Jakość tekstur przypomina rok 2005 może 2006. Przypomina to wszystko paskudnie, płasko i nawet nie próbuje udawać żadnego 3D. Drzewa wyrastają nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a teren zmienia parę metrów przed nami. Do bieżącego dochodzą problemy z optymalizacją całej gry. Komputer wyje, jakbym odpalał Wiedźmina w ultra, wiatraki z obudowy ledwo nadążają wydmuchiwać ciepło. Gra idealna na chłodne wieczory – ogrzeje nas darmowy grzejnik, w jaki przekształca się nasz PC. Szkoda tylko, iż istnieje opłacalny wrzesień i liczę pootwierane okna. Jakbyście usłyszeli o ociepleniu klimatu, wiecie kogo winić.

W Farm Expert 2017, znajdziemy kilka, całkiem niezłych, nowości. W gwoli ścisłości – nie pracowałeś w zeszłą wersję, lecz przeglądając filmiki to tak są nowości, musicie uwierzyć mi na słowo. Na dowód szklarnie. Nie stwierdzają się one na jakiejś dostępnej mapie,


About This Author


HessionHession
Joined: January 14th, 2021
Article Directory /

Arts, Business, Computers, Finance, Games, Health, Home, Internet, News, Other, Reference, Shopping, Society, Sports