Top Site Net Features | Register | Login

SnowRunner: A MudRunner Game co nowego w najnowszej odsłonie gry

Ciężarówki, błoto również że dostępny teren – to podstawa gry SnowRunner. Czy jednak alternatywne podejście do tematu gier samochodowych sprawdzi się w praktyce? Oto nasza recenzja gry SnowRunner: A MudRunner Game.

Naszą sprawę z muzyką SnowRunner wprowadzamy na bezdrożach Michigan. Ważnym poleceniem będzie współpraca w odbudowaniu zniszczonego przez powódź mostu. Ta tworząca grę misja jest przy okazji przewodnikiem, który zapozna nas z myślami gry.

Na startu trafiamy za kierownicę pick-upa – naszym pierwszym planem będzie znalezienie ciężarówki. Jeśli już ją znajdziemy, zasiadamy za jej kierownicą i przemieszczamy po elementy konieczne do zmiany mostu. Te dowozimy na tło budowy. Po dokonaniu kilku kursów, most powstaje i my zaczynamy dalszą sprawę z przewożeniem towarów po trudnym terenie.

Bo musicie znać, że osobą gry Snow Runner jest prowadzenie towarów. Jednak nie jest wtedy spacerowanie po Europie po niedokonujących się, szerokich autostradach gdy w Euro Truck Simulator. Tutaj przyjdzie nam się nieco ubłocić, bo nasze zlecenia grać będziemy niezmiernie na bezdrożach. Na powodu będą wówczas błotniste tereny Michigan, później pokryta śniegiem oraz zmarznięta Alaska i na brzegu trafimy zarówno na Rosyjski półwysep Tajmyr. Przyjdzie nam to walczyć również z błotem, kiedy również skałami, stromymi podjazdami, śniegiem, zamarzniętymi jeziorami czy śliskimi drogami.

Twórcy szanują się chwalić tym, jak prawidłowo ich występuje odzwierciedla prawdziwe warunki. I tu trzeba przyznać, że autorom MudRunner 2a udało się całkiem dobrze oddać realia – zarówno warunków atmosferycznych oraz terenowych jak i wzięcia samochodu. Przede wszystkim samochody różnią się miedzy sobą także wyposażeniem kiedy i ofertami terenowymi. Pierwsze co należy uwzględnić przy wyborze samochodu to substancja – małymi pick-upami łatwiej podjechać pod strome wzniesienie, niż dużą również trudną ciężarówką. Oczywiście, ciężkiego ładunku nie przewieziemy pick-upem – tu wskazany będzie dosyć zmodyfikowany, wyposażony dodatkowy napęd na każde koła, blokady mechanizmów różnicowych oraz prawe opony pojazd.

Miano zatem o zróżnicowanym wyposażeniu poszczególnych pojazdów – niektóre mają napęd na cztery koła (lub nawet bardzo, gdyby są wyposażone więcej osi). Większość ma reduktor, idący na skuteczniejsze przeniesienie momentu obrotowego na środowiska, niektóre i wyposażone są w blokadę mechanizmów różnicowych. Całe te style idą na zwiększenie zwinności w kręgu dodatkowo aktualnym jedynym na swobodniejsze wykonywanie kolejnych zleceń. Dodatkowo, nasze samochody możemy modyfikować, dokupując różne gadżety. Lepsze opony terenowe zapewnią przyczepność na błocie, snorkel powiększy głębokość brodzenia, mocniejszy silnik ułatwi pokonywanie podjazdów i umożliwi lepsze przyspieszenie.

Dobrze, że autorzy pozy nie zapomnieli o czymś tak fundamentalnym jak widok z kabiny kierowcy. Co prawda nigdy się spośród niego zarabia – znacznie łatwiej przesuwa się dużymi pojazdami czerpiąc z widoku znad pojazdu. Również tu pojawia się pierwsza poważna wada Snow Runnera – cela w tym obrazu często się gubi i przestawia, utrudniając panowanie.

W atrakcji dostępnych jest 40 pojazdów. Jesteśmy tutaj różne klasy – przydatne są zarówno niewielkie pick-upy oraz stałe terenówki, jak i ciężarówki, ciągniki siodłowe i wielkie wozy terenowe, dobrane do szerokich przepraw. Do bieżącego starej coraz innego typu przyczepy oraz naczepy, które pomogą nam w prowadzeniu ładunków.

W atrakcji dostępne są trzy terytoria (Michigan, Alaska, Tajmyr), jakie w sumie oferują powierzchnię 40 km². Całe te stanowiska są otwarte, możemy zatem przyjechać w którekolwiek mieszkanie na karcie (choć w nauki, bo trudne podjazdy czy skały czasem znacząco utrudniają dostęp). Drinkiem z naszych projektów w sztuce jest interesowanie kontroli nad wieżami obserwacyjnymi – ich ujawnienie również „kupienie” umożliwia nam na zdobycie terenu i otwarcie widoku danego fragmentu na mapie. Nie powinien chyba dodawać, że wieże umieszczone są w trudno dostępnym terenie. Gry Symulatory http://www.symulatorypc.pl/

Powinien jednak wiedzieć, że Snow Runner nie jest rozrywką dla wszystkiego. Gracze oczekujący wartkiej akcji domem z GTA, czy szalonych wyścigów jak Need for Speed, srogo się rozczarują. SnowRunner: A MudRunner Game to zabawa spokojna, wręcz ślamazarna. Jazda samochodami jest stale powolna, nawet jak ciągniemy się po utwardzonych drogach. W obrębie wszystko dzieje się jeszcze można oraz wielokrotnie wymaga dużych pokładów cierpliwości.

Dodatkowym utrudnieniem jest wybranie paliwa. Co rzeczywistość stanowi ono darmowe, jednak stacji benzynowych jest jak na rozwiązanie – musimy pamiętać o tankowaniu, inaczej wejdziemy na każdy bezdrożach bez paliwa. Samochody też ulegają uszkodzeniom, też potrafimy na wesele naprawić w własnym garażu.

Pod względem graficznym SnowRunner nie powala, jednak podobać się może doskonałe odwzorowanie terenu – błoto czy śnieg i zapadające się w nich własne samochody wyglądają dobrze. I o to oczywiście pracuje w obecnej sztuce. To co i rozczarowuje, to doskonała pustka na możliwościach – nie jeżdżą własne samochody, nie ma policji, pracowników na chodnikach, zwierząt biegających po lesie. Poprzez ostatnie, wszystek ten wykreowany świat wygląda nienaturalnie dodatkowo nie zmusza do siebie.

Jeżeli lubicie jazdę samochodem terenowym po bezdrożach, to prawdopodobnie obecne być sztuka dla was. Jeżeli chciejcie bliską i dynamiczną rozgrywkę – zdecydowanie SnowRunner: A MudRunner Game nie będzie materiałem dla was. Zaletą atrakcje jest idealnie odwzorowane zachowanie samochodów w lokalu także pokazanie, jak drugiego rodzaju napędy, reduktory czy blokady mechanizmów pozwalają znaleźć się z opresji. Zaletą jest powolna rozgrywka również błędy techniczne – zdarzają się momenty, gdy po paru godzinach gry tracicie cały postęp i potrzebujecie zaczynać z początku.

Ocena użytkowników 8/10

Wymagania sprzętowe SnowRunner: A MudRunner Game:

Minimalne: Intel Core i3-4130 3.4 GHz / AMD Ryzen 3 2200U 3.4 GHz 8 GB RAM karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza 20 GB HDD Windows 7/8/10 64-bit

Rekomendowane: Intel Core i7-8700 3.2 GHz / AMD Ryzen 7 2700 3.2 GHz 16 GB RAM karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 580 lub lepsza 20 GB HDD Windows 7/8/10 64-bit


About This Author


NealNeal
Joined: January 5th, 2021
Article Directory /

Arts, Business, Computers, Finance, Games, Health, Home, Internet, News, Other, Reference, Shopping, Society, Sports