Top Site Net Features | Register | Login

Triki w grze Euro Truck Simulator 2

Miłośnicy symulatorów ciężarówek czekali latami na premierę Euro Truck Simulator 2, jaka stanowiła przekładana kilka razy. W międzyczasie wydano kilka gier przechodzących na planie zwiększenie budżetu na pracę największego tytułu w akcji czeskiego studia SCS Software. Pytanie jednak czy warto było czekać?

Już na pierwszy rzut oka widać, że kolei jest mnóstwo – całkowicie przeprojektowano menu, system ulepszania ciężarówek oraz przemodelowano model ekonomiczny. Początkowo możemy podjąć tzw. szybkie zlecenia: dostajemy ciężarówkę, ładunek i zadanie dowiezienia go we oznaczone miejsce. Nasze zadowolenie jest przeciętne, ale nie musimy ponosić kosztów utrzymania ciągnika i płatności za autostrady czy prom. Po kilku kursach możemy jednak zaciągnąć kredyt oraz otworzyć robić na polski rachunek. To trzeba wybrać się do salonu z ciężarówkami oraz uzyskać jedną z pewnych maszyn. W grze jesteśmy licencjonowane ciągniki MAN-a, Renault oraz Scanii. Pod fikcyjnymi markami ukryto również DAF-a (w sztuce: DAV), Iveco (Ivedo), Mercedesa (Majestic) oraz Volvo (Valiant). Poza nazwami, różnią się tylko brakiem emblematów – reszta została wykonana tak, że bez problemu rozpoznamy wnętrze kabiny DAF-a XF95 czy nadwozie Mercedesa Actrosa III generacji. SCS Software potwierdziło również, że w poszczególnej z nowych aktualizacji ciężarówki DAF-a będą oficjalnie licencjonowane.

Wykonanie projektów ciężarówek zarabia na uznanie, ale ważniejsze zasługi należą się twórcom za przygotowanie ogromnego systemu personalizacji ciężarówki: kupując ciągnik możemy personalizować m.in. wygląd wnętrza, nadwozia, silnik czy rodzaj podwozia (można zamówić trzyosiowe ciężarówki). W salonie dokupimy nowe reflektory, orurowanie, osłony na zbiorniki paliwa, blendy przeciwsłoneczne czy owiewki. Istnieje tego właściwie wielu, a z czasem dostajemy dojazd do jeszcze to nowszych akcesoriów. Personalizacja ciężarówek może pochłonąć majątek, ale zarabianie pieniędzy zachodzi w Euro Truck Simulator 2 - ETS2 całkiem łatwo.

Model pewny jest niesatysfakcjonujący – pieniądze za prawa są wysokie, zwłaszcza jeśli zajmiemy się przewożeniem towarów niebezpiecznych także o znacznej cen. Na kredytach można szybko zbudować firmę, kupić trzy ciężarówki oraz zacząć zarabiać pieniądze – początkowo są to krótkie ilości, ale wystarczają na utrzymanie płynności finansowej. Po pewnym czasie możemy wynosić teraz kilka filii oraz szukać duże pieniądze ze działań. Później pieniądze płyną strumieniami natomiast nie ma co z nimi sprawić. https://symulatorypc.pl/download/symulator-lotu/

Po kilkunastu godzinach gry Euro Truck Simulator 2 nie ma przed nami tajemnic oraz podejmuje nudzić. Niestety więcej tym razem nie udało się stworzyć trybu multiplayer. Setki ciężarówek kierowanych przez graczy biega po europejskich drogach – zatem jest przyszłość tego typu. Interakcja między graczami na parkingach, rywalizowanie o najlepsze ładunki, wirtualne firmy, awanse – na ostatniej podstawie można robić naprawdę fajną grę MMO. Bo kto powiedział, że gry sieciowe muszą zdarzać się do strzelania, wyścigów czy siekania mieczem? Można rywalizować również na polu spedycji. Niestety obawiam się, że osoby zajęte tego typu konkurencją są za małą niszą i SCS Software nie nie będzie traktowało tyle pieniędzy żeby zorganizować rozbudowaną grę MMO z ciężarówkami w gospodarki głównej. Może w przyszłości jest okazja na stały tryb multiplayer idący na wspólne chodzenie po Europie? Nawet wtedy wniosłoby opinię na inny etap rozwoju.

Euro Truck Simulator 2 - ETS2 to bez wątpienia najbardziej kompletny symulator ciężarówek otwarty na nowym rynku gier wideo. Oczywiście ktoś zarzuci – jednak ta gra jest masę uproszczeń – tak, to fakt, przecież nie jest żadnego tytułu bliższego realizmowi. SCS Software postarało się na dostosowanie sterowania do wielu kierownic, w tymże znanych Logitechów G25 i G27 zaopatrzonych w połączyło również wspaniałą przekładnię manualną, natomiast nie tylko sekwencyjne łopatki. Możemy dostosować sposób sterowania skrzynią biegów zgodnie z naszymi preferencjami – jest doskonały automat, prawdziwy automat (konieczność wrzucania lotów do przodu, wstecznego), sekwencyjna skrzynia biegów oraz całkowicie manualna. W związku do poprzedniczek – spora zmiana. Model drogi jest relatywnie prosty – można podawać sobie nawet na klawiaturze, jednak powinien mieć podczas pokonywania rond oraz ciasnych zakrętów. Fizyka wzięcia się pojazdu została znacznie poprawiona – czuć, że ciężarówka musi radzić sobie z wprawieniem w krok wielotonowego zestawu, a hamowanie trwa naprawdę dużo czasu. W Euro Truck Simulator 2 nasza ciężarówka nie będzie wystrzeliwać niczym osobówka, oczywiście kiedy planowało więc stanowisko w najprawdziwszych ciągnikach tanich w Euro Truck Simulator czy German Truck Simulator. Twórcy zastosowali również kaganiec, czyli ograniczenie prędkości do 90 km/h, które zaczyna w Europie. Zatrzymanie się ciężarówki jest zdecydowanie dużo praktyczne, aczkolwiek nie udało się ustrzec błędów np. powiązanych ze spalaniem. Możemy „wkręcać” nasz ciągnik w systemie manualnym do 2 tysięcy obrotów, a spalanie będzie takie samo, jak w sukcesie automatu zmieniającego przełożenia na świeżym polu. Zużycie paliwa spada tylko jak nasz kierowca rozwinie się na tłu ekologii w drzewku rozwoju doświadczenia, i wygląd naszej podróże nie ma miejsca.

Stary Kontynent odwzorowano w minimalny sposób – udało się odwzorować większość państw Europy zaczynając od zachodniej części Nasz po Portugalię i Hiszpanię. Niestety brakuje państw Skandynawskich Włoch Środkowych oraz Południowych oraz Bałkanów, a rozmieszczenie miast jest niestety dość rzadkie. W Polsce mamy tylko Szczecin, Doświadczeń i Wrocław. Najlepiej sprawa ma się w Niemczech również Wspaniałej Brytanii. Tam miast jest aż kilkanaście, natomiast nie jest zatem wynik faworyzowania tych państw – po prostu te dziedziny mapy oparto o stare drogi stworzone już dla German Truck Simulator i UK Truck Simulator. Mimo tego środka mapa jest za mała. Można było oczekiwać, że uda się dodać kilka państw bardzo niż zwykle. Cóż, trzeba poczekać na dodatki, jakie zamierzają się pojawić.

Miasta wyglądają tak, są nieco większe, choć jeszcze ostatnie niewiele skrzyżowań. Dużo uwagi poświęcono przygotowaniu sieci drogowej, którą urozmaicono nowymi wiaduktami, płatnymi autostradami, drogami krajowymi, przejazdami kolejowymi oraz robotami drogowymi. Teraz relacji pomiędzy miastami nie straszą taką nudą, jak zamierzało wtedy pole w starych częściach, choć urozmaiceń mogłoby być wysoce dobrze. Przyczyniły się bardzo dróg lokalnych, krajowych, prowadzących przez wioski. Teraz gdzieniegdzie trafi się strona ze stacją benzynową, tylko toż niewątpliwie zbyt kilkoro.

Kolejnym dylematem jest udana inteligencja, która z zawsze była chorobą serii. Właściwie istnieje plus aktualnym jednocześnie. W Euro Truck Simulator 2 kierowcy samochodów osobowych oraz kolejni truckerzy wykonują dość często irracjonalne manewry zagrażające ich istnieniu: prowadzą w niedozwolonych pomieszczeniach i jak „przechodzą na czołówkę” nie próbują zahamować i zjechać za samochód który prowadzą lub wystrzelić do przodu żeby ustrzec się przed zderzeniem. Wolą zahamować, powstać na stanie i liczyć rozwój wypadków, co często zamyka się zderzeniem czołowym. Faktem jest i zachowanie sztucznej inteligencji podczas skrętów – manewry prowadzone są ślamazarnie, można łatwo stanąć na światłach. W wielu przypadkach kierowcy mają problemy z paleniem się do ruchu, zwłaszcza na zwężeniach. Miejmy szansę, że nowe aktualizacje poprawią nieco zachowanie sztucznej inteligencji, która stanowi mocno dużo sztuczna niż inteligentna. Nowe łatki wydawane przez twórców to pewne, ale wielka siła przebywa w sprawie fanów, którzy działają własne modyfikacje: nowe ciężarówki, naczepy, mapy także oryginalne dodatki uatrakcyjniają lub całkowicie odmieniają Euro Truck Simulator 2. W fanach siła! Jeśli znudzi Ciż się postępuje w podstawową wersję, warto przeszukać Internet pod kątem darmowych modyfikacji, których stanowi jeszcze więcej.

Pytanie a czy warto robić pieniądze na ten tytuł? O ile zakup Scania Truck Driving Simulator czy Trucks & Trailers stosowałem się z potrzebą wydania około 50 złotych, o tyle Euro Truck Simulator 2 - ETS2 to wydatek około 70 – 80 złotych. Za te pieniądze otrzymujemy ale najbardziej rozwinięty symulator ciężarówki, który jest


About This Author


LandoLando
Joined: January 5th, 2021
Article Directory /

Arts, Business, Computers, Finance, Games, Health, Home, Internet, News, Other, Reference, Shopping, Society, Sports