Top Site Net Features | Register | Login

Informacje o grze Super Meat Boy Forever

Co prawda od momentu zapowiedzi Super Meat Boy Forever do premiery gry, która zajmowała znaczenie 23 grudnia ostatniego roku, nie minęła cała wieczność, ale kontynuacja hitu z 2010 roku powstawała naprawdę długo (natomiast nie tyle, co będący ostatnio na ustach wszystkich Cyberpunk 2077). Autorzy recenzowanej produkcji ze studia Team Meat nie poszli a po linii najmniejszego oporu, bo Super Meat Boy Forever jest pięknem zdecydowanie więcej niż pakietem nowych map. Czy to świetnie? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na ostatnie zagadnienie w dwóch słowach, ale spróbuję: to chce!

Na ważny etap oka Super Meat Boy Forever jest bezpośrednio tą jedną grą, co jego poprzednik, bowiem ponownie jesteśmy do działania z platformówką określającą się wysokim stopniem trudności i dwuwymiarową oprawą graficzną. Wystarczy jednak przejść fragment pierwszego rzutu, by zauważyć diametralną różnicę względem pierwowzoru. Nie dbamy Meat Boya bezpośrednio, gdyż Team Meat stworzyło grę typu auto-runner. Świadczy to, że polski bohater zajmuje się automatycznie, natomiast my musimy reagować na ostatnie, co dzieje się na monitorze w właściwych momentach.

Super Meat Boy Forever to daje, w jakiej sterujemy jedynie dwoma przyciskami. Jeden z nich powoduje nam na skakanie również osiąganie szarży, i drugim kucamy lub atakujemy napotkanych przeciwników. Zabawa kojarzy się a dobrze na ostatnim jednym, co dekadę temu, a to pokonywaniu rozmaitych przeszkód, unikaniu pułapek oraz eliminowaniu wrogów. Standardowo poza szeregowymi niemilcami na swej drodze zostaną także potężni bossowie.

Brak możliwości zmiany kierunku biegu z powodzie jest tak irytujący. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod opiekę fakt, iż w Pięknym Meat Boy Forever zginiemy nawet, gdy po prostu uwolnimy się od granicy również dotrzemy do fałszywej strony ekranu bez związku z jakąkolwiek przeszkodą. Z czasem jednak można się do tego przyzwyczaić, bo pomimo wspomnianych mankamentów, Team Meat przygotowało grę typu „easy to learn, hard to master”. Jak działać? Odpowiedź na ostatnie pytanie znamy po kilkudziesięciu sekundach rozgrywki, tylko z czasem trwa ona uzupełniona o nowe ciekawe dodatki. Tylko jak poznać wszystkie poziomy… Cóż, wówczas nie lada sztuka, bo daje nie umieszcza się lepsza od pierwowzoru. Przynajmniej na może jest dużo łatwa.

Wspomniałem teraz o sterowaniu za pomocą dwóch przycisków także o aktualnym, że Meat Boy tym jednocześnie przesuwa się automatycznie. W pierwszej edycji cyklu śmierć oznaczała konieczność powtarzania całego okresu z indywidualnego początku. Tutaj natomiast zaimplementowano system punktów kontrolnych (nie ma ekranów ładowania, po zgonie natychmiast wracamy do ostatniego checkpointu), zatem w razie pomyłki musimy przejść niewielką część danej lokacji, co wielu graczy skutecznie przekona do sprawdzenia własnych sił. Powinien ale mieć, że Super Meat Boy Forever zawsze wymaga zarówno małpiej zręczności, jak oraz ciężkiej cierpliwości.

Super Meat Boy Forever to niewiele taki taniec wokół sieci i wrogów. Odpowiednie wyczucie czasu jest środek do sukcesu. Trzeba idealnie się zgrać z otoczeniem, by przejść dalej. Początkowo, rzecz jasna, każda porażka ogromnie frustruje, ale pokonanie danego fragmentu sprawia, że odczuwamy nie tylko ulgę, tylko także bogatą satysfakcję. Dotyczy toż ze dobrze wyważonego poziomu trudności. Cały czas czuć, że wyzwanie istnieje w własnym zasięgu.

To, że Super Meat Boy Forever zawiera punkty kontrolne dane jest obecnością systemu odpowiadającego za losowe generowanie poziomów. Otóż każdy moment wynika z niewiele dużych klocków wiązanych ze sobą w samą całość. Stąd te oddzielone są one z siebie wspomnianymi już checkpointami. To z kolei sprawia, że inne dzieło studia Team Meat ma znacznie większe replayability. Poza możliwością przejścia każdych poziomów w własnych formach możemy jeszcze wypełniać rozmaite wyzwania wykonane przez twórców. Dacie radę zebrać bonusowe materiały i wbić najwyższą rolę we pełnych levelach? Niektórym do szczęścia wystarczy odpalenie napisów końcowych.

Na potrzeby Super Meat Boy Forever opracowano nieskomplikowaną, lecz angażującą historię. Dowiadujemy się, że tytułowy bohater oraz Bandage Girl mają dziecko. Nugget, a więc córka wspomnianej pary, zostaje jednak porwana przez wielkiego z centralnej połów Doktora Fectusa, to naszym bohaterom nie jest nic nowego, jak ruszyć do boju i ochronić swoją pociechę. Fabułę poznajemy oglądając przerywniki filmowe. Niektóre z nich przedstawiają kolejne fragmenty opowieści, ale nietrudno zauważyć, że połowę spośród nich powstała ale po to, aby wyśmiać inne produkcje. Luźny stan jest tu obecny mało na każdym etapie, co chodzi oczywiście odpowiedzieć na plus.

Jeśli ktoś liczył na ostatnie, że Super Meat Boy Forever zaoferuje diametralnie inny sposób graficzny, to cóż – nie jesteśmy prawych relacje. Pod względem oprawy wizualnej recenzowana gra do bólu przypomina Super Meat Boya z 2010 roku dodatkowo stanowi wtedy doskonale zrozumiałe, przecież przechodzimy do tworzenia z czymś w sposobu pełnoprawnej kontynuacji. Na uwagę zasługuje również klimatyczna, choć nienarzucająca się nikomu ścieżka dźwiękowa, która idealnie komponuje się spośród ostatnim, co teraz uważamy na ekranie. WRC 9 Pobierz

Na tył niezwykle istotna informacja. Super Meat Boy Forever w możliwości na Switcha (testowałem grę oczywiście na tej platformie) owszem, kupi na zabawę przy zastosowaniu joy-conów, ale nie podają one aż takiej precyzji, jak Pro Controller. Bez niego dokładnie nie przystępować do zabawy, bowiem będziecie się niepotrzebnie irytować. Domyślne kontrolery są idealne do chwila skomplikowanych tytułów. Super Meat Boy Forever do nich nie należy, choć pozornie mogłoby się wydawać, że tak teraz jest.

Super Meat Boy Forever to cudowna produkcja, czasami wręcz fenomenalna, o ile zaakceptujemy fakt, że mechanika rozgrywki znacząco różni się od tej, którą znamy z centralnej grupie serii. Wprowadzenie systemu automatycznego ruszania się, dodanie losowo generowanych stylów i zaimplementowanie punktów kontrolnych nie sprawiło jednak, że całość używa się sama. Wprost przeciwnie: aby sprostać wyzwaniu, należy – jak szybko wcześniej napisałem – pokazać się nie lada zręcznością oraz cierpliwością. Gdyby jesteście zdolni na drugiego Super Meat Boya, on stanowi przekonany na was. Choć na PC oraz Switchu, bo możliwości na Xbox One, PlayStation 4 oraz smartfony i tablety zadebiutują tylko w następnym roku.

Ocena użytkowników: 7/10

Wymagania sprzętowe Super Meat Boy Forever

Minimalne: Intel Core i3 4 GB RAM karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 380 lub lepsza 6 GB HDD Windows 7 64-bit

Rekomendowane: Intel Core i7 16 GB RAM karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza 6 GB HDD Windows 10


About This Author


RuskRusk
Joined: January 10th, 2021
Article Directory /

Arts, Business, Computers, Finance, Games, Health, Home, Internet, News, Other, Reference, Shopping, Society, Sports