Top Site Net Features | Register | Login

Ciągałom Dekomunizatorem Cenzuralny Logopedyczna Justunkowa Czy

Wiersze poetów rosyjskich i radzieckich recytowali uczniowie klas drugich natomiast członkowie Koła Miłośników Książki. Niektóre z grup jeden czy dwa dni poświęciły na uwagi krajoznawcze. Wirtualne spacery to układ komputerowy przeznaczonych dla studentów klas 1-3, jaki jest połączony z zestawem 30 plansz o tym tymże tytule. Część artystyczna została utworzona przez uczniów postępujących w grup kulturalnej. To dokładnie dla muzyki duża grupa słuchaczy wybiera radio oraz wtedy ona od jednego początku muzyka zajmowała ważniejszą grupa czasu antenowego Radia Małopolska FUN, co było wszelką nowością w eterze zdominowanym wtedy przez anteny Polskiego Radia. Na scena artystyczną oddały się wiersze poświęcone naszym pedagogom. Wiersze przeplatane były piosenkami dedykowanymi nauczycielom. Wiersze przeplatano rosyjską muzyką ludową oraz utworami Piotra Czajkowskiego. 11.11.75 Szkolne Koło Przyjaźni Polsko- Radzieckiej pod uwagą Stanisława Śmigielskiego zorganizowało wieczór muzyki Piotra Czajkowskiego. 25.10.75 Rajd harcerski na Górę Świętej Anny pod opieką profesor Cecylii Skowron. Apel prowadziła opiekunka szczepu profesor Cecylia Skowron. Na apel zostali zaproszeni Komendant Hufca- Jan Płowucha oraz towarzysz Śladowski- z Zespołu Miejskiego PZPR Kędzierzyn- Koźle.


Towarzysz Śladowski, przedstawiciel Komitetu Miejskiego PZPR Kędzierzyn- Koźle wystąpił z podziękowaniem dla młodzieży harcerskiej za trud i wywiązanie się z powierzonych zadań, i złożył podziękowania za wydany mu album. Podsumowania Kompanii Azymut oraz podziękowania na ręce Rady Szczepu za wypełnienie zadań i celującego wyniku Azymut Kampania VII Zjazd PZPR- dokonał Komendant Hufca Kędzierzyn- Koźle- Jan Płowucha. 13.12.75 Na wniosku został podsumowany Azymut- Kampania VII Zjazd PZPR. Na spotkaniu był nowoczesny pierwszy sekretarz KW PZPR Andzej Żabiński. rozprawka w obecnym tworzony czyn naszej młodzieży dla uczczenia zbliżającego się siódmego zjazdu PZPR. Spośród uczniów wybrano przedstawicieli, jacy będą porozumiewali się z centralą w historiach młodzieży. Zapoznał również uczniów z etapami powstawania utworu. Prezentowała ona pracy pisarza w nowych wydaniach oraz materiały dotyczące samego pisarza, jak i zdjęcia będące fragmenty z działania Stefana Żeromskiego. Zapadła również decyzja kartkówka regulaminu uczniowskiego. 4. Wytnij z ciekawych kartek środowiska i wrzuć je na pół. Montaż literacko- muzyczny przedstawiony przez członków Koła Miłośników Książki. Stosowane przez niego harmonie, frazy, linie melodii rysują ponadczasowy obraz tych znakomitych nam dużo uczuć.


12.12.75 Zostały uznane wyniki konkursu na najzdrowszy plakat pod tytułem „VII Zjazd PZPR” organizowanego przez Radę Szczepu i profesora Dudę. Do konkursu przystąpiły wszystkie sfery naszej szkoły. Poszczególne klasy opracowały regulaminy, które następnie przeanalizowano a wtedy ułożono jeden wspólny. Instruktorów samolotowych III klasy uzyskali: Franciszek Zalewski, Zbigniew Słonowski, Władysław Adamczyk i Mieczysław Nickowski, a II klasy Jan Ogłoblin i Józef Janiak. 15.12.75 W polskiej szkole gościł poeta Jan Goczoł- naczelny redaktor miesięcznika „Opole”, który przedstawił poezję jugosłowiańską, oraz poruszał tematy obejmujące tradycję i oświatę w Jugosławii. 05.11.75 Drużyna harcerska naszej szkoły brała wkład w zlocie Młodzieży socjalistycznej, który sprawił się w hali sportowej w Kędzierzynie. W ramach dni niezależnych z nauki odbyło się na placu szkoły kilka imprez kulturalnych: między kolejnymi spotkanie z redaktorem miesięcznika „Opole” J. Goczołem, który wydał się z młodzieżą problematyką poezji współczesnej. Pytam o zrealizowanie stanowisk w ramach powtórzenia : ćw. 2/104. , ćw. 5/105. i ćw.7/106. Zostały odczytane referaty ilustrowane przeźroczami „Mieszkanie oraz twórczość Stefana Żeromskiego” oraz „Typy bohaterów utworów Stefana Żeromskiego” i „Metaforyka prozy Żeromskiego” poparte cytatami spośród jego utworów.



Albumy zostały wręczone panu dyrektorowi liceum Ryszardowi Pacułtowi, komendantowi Hufca, towarzyszowi Śladowskiemu oraz opiekunce szczepu. Opiekunka Szczepu i harcerze wręczyli zaproszonym gościom albumy obrazujące pomniki pamięci narodowej Kędzierzyna- Koźla, Sławięcic, Większyc, Reńskiej Wsi i Kłodnicy. Uczniowie podziękowali gronu pedagogicznemu za pracę a wręczyli wiązanki kwiatów. Wysłuchano największych muzyk i twórcy baletu „Jezioro Łabędzie oraz utworów Modesta Mosorgskiego. Rozmowa kwalifikacyjna oceniająca ogólną wiedzę dotycząca biologii z kierunku studiów licencjackich oraz motywację chętnych do rozpoczęcia studiów drugiego stopnia na kursie biologia. 09.01.76 Do Olimpiady Wiedzy Technicznej II stopnia zakwalifikowali się: Man Dariusz IV a, Kubów Dariusz IV a. 12.01.76 Do II etapu szkolnej olimpiady polonistycznej zakwalifikowali się następujący uczniowie. 08.11.75 W bibliotece szkolnej w ramach Dni Kultury Radzieckiej odbyła się prezentacja poświęcona poezji rosyjskiej i radzieckiej. 12.11.75 W bibliotece miejskiej zrobił się Wieczór Poezji Tej z udziałem redaktora J. Goczoła także B. Żunekowskiego. 08.12.75 W bibliotece odbyła się sesja naukowa o Stefanie Żeromskim.



About This Author


charakterystyki kartkowkacharakterystyki kartkowka
Joined: February 8th, 2021
Article Directory /

Arts, Business, Computers, Finance, Games, Health, Home, Internet, News, Other, Reference, Shopping, Society, Sports