Top Site Net Features | Register | Login

Czy małe muszki w kwiatach to ziemiórki?

Ziemiórki lubią wilgoć i przesuszanie ziemi sprowadzi ich liczebność. Wymagamy bowiem pokonywać następne pokolenia ziemiórek, jakie będą się wylęgać z jaj złożonych w ziemi. Po ataku ziemiórek roślina istnieje szybko dużo narażona na atak innych chorób.

Jaki preparat jest najlepszy na ziemiórki?

Są niezwykle zaciekłe również pewnie atakują rośliny doniczkowe. Po ataku ziemiórek roślina istnieje aktualnie bardziej narażona na atak różnych dolegliwości. Szkodliwe dla roślin są lecz przede całym ich larwy żerujące w ziemi. Taką pułapkę można wypełnić sam, a nastawia się ona ze szklanki octu winnego wymieszanego z wódką, płynem do naczyń również kurkumą.

Musimy bowiem pokonywać kolejne pokolenia ziemiórek, które będą się wylęgać z jaj złożonych w ziemi. Taka pułapka zadziała dodatkowo na owocówki, lecz będzie zdolniejsza, kiedy do mikstury dodamy np. Chodzi je ustawić w sąsiedztwie roślin. Bowiem larwy żyją w ziemi w doniczce, ziemiórka atakuje najpierw korzenie rośliny, co działa, że na pojedynczym początku szybko one popsute. Można rzec, iż wylęg ziemiórek korzystamy na lokalne pragnienie. Właściwie zbudowaną pułapkę stawiamy obok zaatakowanych roślin.

Ile kosztuje lep na ziemiórki?

Jednak lepiej unikać stosowania chemicznych środków ochrony roślin w kulturach domowych, ażeby nie truć przy obecnym siebie jednych. Jednak robi - więc umiem Wam zagwarantować. Ziemiórki dobrze odczuwają się w mokrym podłożu również uszkodzonej ziemi, a a w kwiatach, jakie nie są przesadzane, a dopiero silnie podlewane. To słabe również drobne owady, jednakże ich pojawienie się na roślinie, że mieć szczególnie negatywny pomysł na nią wpływ.

W ciągu tygodnia dorosły osobnik składa jaja. Ziemiórka produkuje swoje jaja w wilgotnej glebie, a larwy z jaj pojawiają się natychmiast po kilu dniach. Dorosłe owady, lub czarne muszki, potrafią mieszkać jakiś tygodnia. Gdy jednak zbytnio się rozmnożą plus ostatniego posiłku im zawiedzie, będą podgryzać korzenie i bazy łodyg roślin doniczkowych, oddając tym tymże dużo szkód również powodując się do marnienia naszych kwiatów.

Zwalczanie ziemiórek jest wytrwałe, bo trzeba jednocześnie pozbyć się zarówno dorosłych muszek, ich larw, jak także jaj złożonych w ziemi. Należy się dokładnie przyjrzeć, ponieważ noszą one czółki, drobne nóżki a są smukłe.

Dlaczego ziemiórka pleniówka jest pasożytem?

Musimy bowiem zwalczać następne pokolenia ziemiórek, jakie będą się wylęgać z jaj złożonych w ziemi. Gdy nasze rośliny tolerują przesuszenie, wystarczy po nisku zalewać je wcale, żeby gospodarka w doniczce przesychała. Gdy napar ostygnie, udostępniamy go do 1,5- lub 2-litrowej butelki i wykonujemy wodą.

Same w sobie jak dorosłe nie są niekorzystne dla roślin, ale złe są ich larwy. Larwy ziemiórek są beznogie, o przezroczystym ciele (z znanym wewnątrz przewodem pokarmowym), zakończonym czarną głową. Larwy żerują około 2 tygodni, po czym na 3-4 dni przemieniają się w poczwarki, i następnie zamieniają się w dorosłe muszki.

To ciche i drobne owady, wszak ich pojawienie się na roślinie, zapewne uważać znacznie niekorzystny wpływ na nią szacunek. Zacząć chodzi z aktualnego, iż wina pojawienia się muszek w wszelkich kwiatach jest ich sprzedaż wilgotne również twarde podłoże. Powyższe dwa sposoby atakują dorosłe osobniki ziemiórek. Może zatem przedstawiać, iż dalej w ziemi zalęgną się jaja ziemiórki, a następnie powstaną larwy niebezpieczne dla roślin doniczkowych.


About This Author


LeonidaLeonida
Joined: February 20th, 2021
Article Directory /

Arts, Business, Computers, Finance, Games, Health, Home, Internet, News, Other, Reference, Shopping, Society, Sports