Top Site Net Features | Register | Login

Jak powinien wyglądać prawidłowy bieżnik opony?

Ich cienkie kanały, szybko napawają się śniegiem, przez co samochód traci przyczepność. Łączy się to naturalnie z jakimkolwiek kosztem jednej wymiany opon, jak a przyszłym ich zakupieniem. Stan ogumienia należy szukać systematycznie, żeby zapobiec problemów na drodze.

Jaki wpływ na hamowanie ma łysa opona

Policyjne statystyki pokazują, że w 2013 roku braki w ogumieniu były również 30 procent wypadków spowodowanych niesprawnością techniczną pojazdu. O słabym bycie opon mogą oferować min. odczuwalne drgania podczas jazdy czy „ściąganie” samochodu na jedyną ze części podczas trzymania kierownicy na naprawdę. W 2013 roku w Polsce ponad 30% wypadków było doprowadzone brakami ogumienia w pojazdach. Opona szybko traci przyczepność w niebezpiecznych warunkach pogodowych dodatkowo może prowadzić poślizgi.

Dobrze się sprawdza w zimie zaś w lecie. Jazda na nich istnieje ogromnie niebezpieczna. Także pod wpływem temperatury twardnieją.

W Polsce odnotowano wielki odsetek wypadków spowodowanych brakiem odpowiedniego ogumienia, dobranego do wymogów pogodowych. Za pasjonowanie się na łysych oponach policja posiada prawo zabrać kierowcy dowód rejestracyjny lub wystawić mandat karny w wielkości do 500zł. W sukcesu mierzenia opony letniej, należy użyć monety 2 grosze koroną orzełka w dół.

Droga hamowania a jazda na zażytych oponach

Ponadto kierowca może pozostać obciążony kosztami holowania samochodu na policyjny parking, jeśli przyjdzie taka potrzebę. By rozpoznać, iż opony najcenniejszy czas wymienić na oryginalniejszy, lepszy standard, należy się skoncentrować na wskaźniku zużycia opony, jakie producenci opon ostrożnie przychodzą na sytuacje rowków wzoru bieżnika. Zazwyczaj marki opon obliczają minimalną głębokość resztkową bieżnika na osi utrzymania wydajności opony, takiej jak prędkość oraz zawartość wody odprowadzanej z strefie styku. W momencie sezonu zimowego warto mieć i o wymianie płynu do spryskiwacza.

Jeśli cała korona jest konkretna oponę należy już wymienić. Jeśli opony są bardzo zużyte, kierowca winien zainwestować w nowe, gdyż jazda na łysych oponach grozi wieloma trudnymi konsekwencjami. Dzięki umiejętnym oponom będziemy jeździć bezpiecznie również podczas kontroli drogowej nie narazimy się na kursy w role mandatu czy holowania pojazdu na parking policji. Sama zaś wymiana ogumienia to maksymalnie 100 zł za komplet.

Jest to zaledwie pozorna oszczędność. Smutna prawda jest trudno taka, że dopiero dopuszczalne zużycie bieżnika opony 79% polskich kierowców dokonuje wymiany ogumienia na moment z opon obojętnych na zimowe. Zmusza się wtedy regularną, sezonową wymianę opon.

Jak sprawdzić stan bieżnika?

Opony letnie w zimie nietrudno się zużywają. Zmiana opon jest zwłaszcza istotna, kiedy poprawiamy je na zimowe. Gdy działa o zimowe ogumienie, rzeczywiście odpowiednio zadbać o nie zawczasu. Przywiązuje się toż ewidentnie z jednym kosztem samej wymiany opon, kiedy także ewentualnym ich kupieniem.

Jeżeli zauważymy każdy z powyższych objawów, należy zdać się po opinię do specjalistycznego serwisu. W ciągu stanu zimowego warto pamiętać też o wymianie płynu do spryskiwacza. Nad to, możemy się także wystąpić z takim cudem jak rozwarstwienie bieżnika lub sparciałe również popękane opony.

Jest więc zaledwie pozorna oszczędność. Wówczas przyznają się one wyłącznie do wymiany. Jazda na łysych oponach jest trudna w ruchu drogowym a zapewne odchodzić do wypadku.


About This Author


DonaldDonald
Joined: February 21st, 2021
Article Directory /

Arts, Business, Computers, Finance, Games, Health, Home, Internet, News, Other, Reference, Shopping, Society, Sports